Hoogtepunten
AankondigingenBenchmark

Energent leidt 4 van 5 benchmarks voor technische documenten

Energent overtreft het beste gepubliceerde resultaat op vier van vijf openbare benchmarks voor bouwtekeningen, P&ID’s, schakelschema’s en mechanische CAD.

Energent-team
Tabel die Energent vergelijkt met de beste gepubliceerde resultaten op vijf benchmarks voor technische documenten
Benchmark op volledige resolutie openen

Energent scoorde hoger dan het aangehaalde beste gepubliceerde resultaat op vier van vijf openbare benchmarks voor technische documenten. Elke score is afkomstig van de ongewijzigde, oorspronkelijke scorer van de benchmark.

Samenvatting

  • Energent leidt op DrawingVQA, BlueprintSymVL, CircuitSense en CADBench.
  • CircuitSense: 69,6% tegenover 12,3%. BlueprintSymVL: 74,0% tegenover 50,5%.
  • De resultaten meten de volledige agentische workflow van Energent, inclusief bijsnijden, opnieuw inspecteren en code uitvoeren.

Context en resultaten

Bouwtekeningen, P&ID’s, schakelschema’s en CAD-programma’s vragen om verschillende uitvoer en gebruiken elk een eigen metriek van 0 tot 100. Elke rij is daarom een zelfstandige vergelijking.

DomeinBenchmark en metriekEnergentBeste gepubliceerd
BouwtekeningenDrawingVQA — visuele QA-nauwkeurigheid89,1%77,2% (Gemini-3-pro)
Proces en leidingwerkBlueprintSymVL — exacte P&ID-symboolmatch74,0%50,5%
Analoge elektronicaCircuitSense — geverifieerde symbolische afleiding69,6%12,3%
Mechanische CADCADBench — Aligned IoU55,3%45,1% (Claude Opus 4.7)
Mechanische CADBenchCAD — onderdeel-QA-score52,6%58,7%

Per benchmark

DrawingVQA test visuele vragen over bouwtekeningen. Energent behaalt 89,1% tegenover 77,2% op het huidige leaderboard. Het resultaat gebruikt een meerderheidsstem over drie runs; menselijke referenties zijn 78,2% en 94,9%.

BlueprintSymVL meet symboolherkenning in technische tekeningen en P&ID’s. Energent behaalt 74,0% exacte overeenkomst tegenover 50,5% in Tabellen 2–5. De dataset is openbaar.

CircuitSense test de stap van een schakelschema naar een geverifieerde symbolische afleiding. Energent behaalt 69,6% tegenover een naar niveaus herwogen referentie van 12,3% uit Tabel 6. De dataset heeft een MIT-licentie.

CADBench meet programmageneratie voor mechanische CAD. Energent behaalt 55,3% Aligned IoU tegenover 45,1% voor Claude Opus 4.7. Het resultaat omvat vier van de zes families en herweegt Tabel 5 over diezelfde families. De dataset heeft een MIT-licentie.

BenchCAD test visuele vragen over mechanische CAD-onderdelen. Energent behaalt 52,6% naast 58,7% op het repository-leaderboard. De dataset is openbaar.

Methodologie

We hebben elke scorer op een vastgezette commit opgenomen en ongewijzigd uitgevoerd. De extractie is van ons; de score is van de benchmark. De aangehaalde gepubliceerde cijfers vormen de modelreferenties voor het volledige agentische systeem van Energent.

Conclusie

Energent leidt het aangehaalde beste gepubliceerde resultaat op vier van vijf benchmarks en laat zien wat een agentische workflow kan betekenen voor complexe technische documenten.

Oplossingen

Hardware

AI-ondersteunde CAD-reviews en workflows voor engineeringontwerp.